Agjencia Zhurnal.mk.

Biden: Sulmi ndaj bashkëshortit të Nensi Pelosit është i tmerrshëm

Presidenti amerikan Xhozef Bajden e quajti sulmin ndaj Pol Pelosit, burrit të kryetares së Dhomës Përfaqësuese, Nensi Pelosi, “të tmerrshëm” dhe tha se të gjithë ata që përhapin gënjeshtra për zgjedhjet e vjedhura po kontaminojnë klimën politike dhe po kontribuojnë në dhunën e motivuar politikisht.

 

Pol Pelosi u sulmua dje në shtëpinë e tij në San Francisko dhe zyra e gruas së tij tha se ai iu nënshtrua një operacioni të suksesshëm pas sulmit fizik.

Dje, Bajden iu bashkua Zëvendës Presidentes Kamala Haris në një nga paraqitjet e tyre të rralla të përbashkëta në një ngjarje në Pensilvani.

“Që është shumë, është shumë. Çdo njeri i ndërgjegjshëm duhet të qëndrojë qartë dhe pa mëdyshje kundër dhunës në politikën tonë, pavarësisht nga përkatësia politike. Demokracia fjalë për fjalë, jo figurativisht, po testohet këtë vit”, tha Bajden, duke aluduar në zgjedhjet e ardhshme parlamentare më 8 nëntor dhe duke paralajmëruar për rreziqet e ekstremizmit.

Related posts

Arrestohet sulmuesi në Kopenhagë, është një danez 22-vjeçar

Xh M

Kush janë dy ‘Harvardasit’, partia e të cilëve është themeluar vetëm në shtator, por që tanimë kanë ‘pushtuar’ Bullgarinë?

D V

Një tërmet me magnitudë 5.8 goditi Greqinë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More