Agjencia Zhurnal.mk.

Biden sonte do të mbajë konferencë për shtyp pas zgjedhjeve afatmesme në SHBA

Presidenti amerikan Xho Bajden sonte do të mbajë konferencë për shtyp pas zgjedhjeve afatmesme të mbajtura të martën në SHBA.

 

Bajden duhet të flasë në orën 22:00 sipas kohës së Evropës së Mesme.

Demokratët e Bajdenit arritën, sipas parashikimeve të para, rezultate më të mira nga pritjet, njoftuan mediat amerikane në kohën kur ende po numërohen votat dhe nuk dihet shpërndarja përfundimtare e forcave të demokratëve dhe republikanëve në Senat dhe në Dhomën përfaqësuese të Kongresi.

Related posts

Shtatë të vrarë dhe dy të plagosur nga sulmet ruse në Donetsk

Xh M

Blinken: SHBA-ja vlerëson se forcat ruse kanë kryer krime lufte në Ukrainë

D V

Mina shpërthen në ujë në një plazh në Odesa, alarmohen pushuesit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More