Agjencia Zhurnal.mk.

Biden mund të shpallë së shpejti kandidaturën për zgjedhjet e ardhshme, sipas raportimeve

Presidenti amerikan Joe Biden pritet të njoftojë javën e ardhshme se do të kandidojë për një mandat të dytë, sipas mediave amerikane.

Këshilltarët e Bidenit po planifikojnë të nisin fushatën e tij për rizgjedhje të marten e ardhshme, kanë thanë tre burime të njohura me planet për NBC News.

Siç raportohet, këshilltarët e presidentit 80-vjeçar kanë thënë për muaj të tërë se nuk është rënë dakord për një orar zyrtar që ai të nisë fushatën e tij.

Megjithatë, ata kanë kohë që synojnë datën 25 prill, si një objektiv jo-zyrtar, pasi është edhe përvjetori i shpalljes së fushatës së Bidenit në vitin 2020.

Biden do të nisë kandidaturën e tij për zgjedhjet e vitit të ardhshëm me një video-mesazh të fushatës, ashtu siç bëri katër vjet më parë, thanë burimet.

Related posts

Kapen 5.7 tonë kokainë! Droga nga Amerika Latine po transportohej drejt portit të Hamburgut

Xh M

Përmbytje dhe rrëshqitje dheu në Brazil, 8 të vdekur

Xh M

Viktimat e Gazës padisin qeverinë gjermane për “mbështetje të gjenocidit kundër palestinezëve” ​

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy