Agjencia Zhurnal.mk.

Biden emëron Thomas Knids ambasador të SHBA-së në Izrael

Presidenti i SHBA-së, Joseph Biden, emëroi sot Thomas Nides si ambasador të këtij vendi në Izrael, dy ditë pasi qeveria e re mori detyrën në atë vend.

 

Nides është një demokrat me përvojë, i cili ishte një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit gjatë kohës së presidentit Barack Obama dhe është i njohur për luftimin e përpjekjeve për të shkurtuar fondet e SHBA-së për palestinezët.

Emërimi i Thomas Nides si ambasadori i ri i SHBA në Izrael tash pritet të aprovohet nga Senati.

Related posts

Kancelari austriak tregon se çfarë i tha në sy Putinit: Është i nevojshëm një hetim sikurse në ish-Jugosllavi

D V

Mijëra intelektualë rusë bëjnë thirrje kundër një lufte me Ukrainën

D V

Së paku 16 nxënës e humbën jetën në një fatkeqësi komunikacioni në Republikën e Afrikës së Jugut

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More