Agjencia Zhurnal.mk.

Beyonce ngeci në trafikun e Los Angelesit, mungoi në pranimin e çmimit të parë në ‘Grammy Awards’

Beyonce humbi fitoren e saj të parë të natës në “Grammy 2023” sepse ajo ishte e bllokuar në trafik jashtë arenës.

Pasi këngëtarja e “Break My Soul” fitoi çmimin për këngën më të mirë “R&B”, Terius Nash dhe Nile Rodgers nxituan në skenë për të marrë çmimin në emër të saj.

Ndërsa Nash – i njohur si The-Dream – falënderoi shkurtimisht turmën në një fjalim të censuruar, Trevor Noah më pas hyri për të dhënë një shpjegim.

Foto: CBS

“Pra, me të vërtetë, Beyonce është në rrugën e saj. E mira e organizimit të Grammy-ve në Los Angeles është se të gjithë mund të jenë këtu, e keqja e organizimit të Grammy-ve në LA është trafiku”, shpjegoi Noah, pavarësisht se kishte kaluar tashmë gjysmë ore në shfaqje.

Ish-prezantuesi i “Daily Show” vazhdoi të shpjegoi se me fitoren do të thotë që Beyonce është e barabartë me George Solti për më shumë Grammy të të gjitha kohërave – 31 të tillë.

Foto: GC Images

Edhe pse Beyonce mbërriti më vonë, burri i saj, reperi Jay-Z, u pa në turmë pa të.

Megjithatë, ajo iu bashkua reperit në turmë pak më vonë dhe iu dorëzua çmimi i parë i natës ndërsa ishte ulur në tryezën e saj.

Foto: CBS

Para shfaqjes kryesore, ylli i “Single Ladies” mori trofetë për “Kënga më e mirë dance/elektronike” dhe “Performancën më të mirë R&B”. Ajo u nominua për nëntë çmime gjithsej.

Jay-Z ishte i nominuar si tekstshkrues së bashku me gruan e tij për “Albumin e vitit” dhe “Këngën e vitit”.

Related posts

Beyonce vishet nga duart e kreatores shqiptare, Lena Berisha

Lea Muslija

Me fotografi të tjera atraktive nga klipi, Kida tregon se në mesnatë sjell këngën e re

D V

Getinjo publikon foto në krahët e Vivien

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More