Agjencia Zhurnal.mk.

Beyonce anulon koncertin në Pittsburgh, i planifikuar të mbahet më 3 gusht

Adhuruesit e Beyonce në Pittsburgh mund të duhet të udhëtojnë diku tjetër për të parë turneun e saj botëror pasi ai u anulua.

Këngëtarja e “Break My Soul” , 41 vjeç, ishte planifikuar të performonte në stadiumin Acrisure më 3 gusht.

Megjithatë, të mërkurën, vendi njoftoi se shfaqja ishte anuluar “për shkak të logjistikës së prodhimit dhe çështjeve të planifikimit. Rimbursimet do t’u lëshohen fansave në pikën e blerjes”, tha vendi në një deklaratë.

Foto: Wireimage

Kryebashkiaku i Pittsburgh, Ed Gainey tha se qyteti ishte “plotësisht i përgatitur” për të mirëpritur Beyoncen në qytet, madje planifikonte ta nderonte atë me një “ditë zyrtare” për të njohur arritjet e saj.

“Ne jemi në biseda me promotorin për ngjarjen në mënyrë që të kuptojmë se çfarë çoi në anulimin, dhe nëse ka ndonjë gjë, ne mund të bëjmë si qytet për të gjetur një datë ose vendndodhje të re për shfaqjen e saj”, shkroi Gainey në një deklaratë të martën.

Beyonce nuk ka komentuar për anulimin e shfaqjes në Pittsburgh, por tashmë është hequr nga faqja e saj e turneut.

Nuk ka data të listuara midis shfaqjes së saj të planifikuar më 1 gusht në Gillette Stadium në Foxborough, Massachusetts dhe shfaqjeve të 5 gushtit dhe 6 gushtit në FedExField në Landover, Maryland.

FotoL Getty Image

Turneu Botëror i “Renaissance” filloi në Stokholm më 10 maj. Pas përfundimit të pjesës evropiane të turneut, Beyonce është planifikuar të debutojë shfaqjen në Amerikën e Veriut në Toronto të shtunën. Turneu është planifikuar të përfundojë në Kansas City, Missouri, më 1 tetor.

Performanca e Kansas City u përball gjithashtu me “çështje logjistike dhe planifikimi”, por u riplanifikua.

Shfaqja ishte planifikuar fillimisht për 18 shtator, por GEHA Field në Arrowhead Stadium njoftoi të mërkurën se u zhvendos në 1 tetor në vend të kësaj.

Ndalesa e turneut në Seattle u shty gjithashtu me një ditë dhe tani do të zhvillohet më 14 shtator, sipas një postimi në Twitter nga Lumen Field.

Gjatë ndalesës së turneut të Beyonce në Paris , vajza e madhe e këngëtares me bashkëshortin JAY-Z , Blue Ivy Carter , iu bashkua nënësë së saj gjatë shfaqjeve të “My Power” dhe “Black Parade”.

E veshur me një trupore argjendi që përputhej me Beyonce, Blue Ivy iu bashkua kërcimtareve rezervë të nënës së saj për një performancë të përsosur.

Related posts

Si u lëndua Ganiu në Big Brother, a ndodhi incidenti pas problemit teknik?

D V

“Pse ke pranuar të flesh me Ganinë kur je e martuar”, Linda Halimi i përgjigjet pyetjes së sikletshme në BBVK

D V

Ciara shfaqi me krenari barkun shtatzënë të zbukuruar me copa folie

D V