Agjencia Zhurnal.mk.

Bexheti: Nuk duhet të lejojmë largimin e bashkëqytetarëve tanë nga Tetova

Shkup, 1 tetor – Kandidati i PDSH-së për kryetar të komunës së Tetovës, Sadi Bexheti në debatin në Tv Telma ka thënë se duke evituar karrierën profesionale akademike, dëshiron që të realizoj synimin që Tetova të jetë aty ku e ka vendin meritor. “ Nuk duhet të lejojmë të largohen njerëzit tanë”, theksoi kandidati për kryetar të komunës së Tetovës, Sadi Bexheti.

Bexheti rikujtoi se furnizimi me ujë të pijshëm vazhdon të jetë problem kryesor. Ai the se si kryetar do të bëjë edhe rikonstruimin e plotë të rrjetit, që është vjetërsuar dhe do të sigurojë furnizim të pandalshëm të ujit. Kemi program edhr për zgjidhjen e problemit me mbeturinat dhe sigurimin e ambientit të pastër për jetë. Besheti sërish ka përmendur edhe gazifikimin e qytetit si projekt gjigant, duke premtuar se arsimi poashtu mbetet shtyllë kryesore në programin e tij.

Related posts

Komisioni për dialog publiko-privat bëhet trup krize, Qeveria dhe biznesi së bashku kundër krizës energjetike

Z.H

Krasniqi flet pas penalltisë së humbur dhe të shkaktuar: Jam shumë i mërzitur, është dashur të përsëritet

Redaksia

Zyrtare: Betim Haxhimusa rikthehet te Ferizaj pas një kohe të gjatë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More