Agjencia Zhurnal.mk.

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

Shkup, 25 korrik – Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti në mbështetje të aktiviteteve kulturore. Ai sot morri pjesë në Festivalin ndërkombëtar të folklorit burimor “Duflla”. Me prezencën e tij ai dëshmoi përkrahjen e komunës për promovimin e vlerave kulturore e artistike të shumë vendeve. 

 

Postimi i plotë:

Sonte kisha nderin të jem prezent në Festivalin kompetetiv folklorik burimorë ndërkombëtar “DUFLLA 2021”

Ky festival është i pesti me radhë dhe na mundëson që të njihemi nga afër me vlerat kulturore, artistike, folklorin, dhe traditat nga Shoqnit kulturore artistike, të cilët me programet e tyre përfaqësojnë shtetet si Rumania, Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Bosnja dhe Hercegovina.

Komuna e Sarajit do të përkrah gjithmonë festivale të tilla ku promovohen vlerat tona kulturore artistike, ndërsa ne njihemi me ato të vendeve tjera.

Un ju dëshiroj të gjithëve suksese në performansat e tyre dhe uroj që të fitojnë më të mirët.

Related posts

Fon der Lajen në Maqedoninë e Veriut dhe rajon mes datave 28 dhe 30 shtator

D V

Carovska: Shkollat janë gati për pranimin e nxënësve dhe realizimin e konceptit të ri për arsimin fillor

Z H

Hapet qendra më e madhe tregtare në vend “East Gate Mall”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More