Agjencia Zhurnal.mk.

Berisha ‘vë në rresht’ 7 kandidatët për Tiranën në seli, zbardhen detajet e para

7 kandidatët që garojnë në primaret e Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës janë thirrur në një takim në selinë blu, nga Sali Berisha. Sipas mediave mbledhja u thirr nga Berisha për të kërkuar nga kandidatet mobilizim edhe për protestën e 12 nëntorit.

 

Në takim janë Belind Këlliçi, Ilir Alimehmeti, Gert Bogdani, Julian Deda, Adriana Kalaja, Enklejda Fejzo dhe Fatmir Merkoçi.

Gjithashtu, në fokus do të jenë edhe zgjedhjet vendore të 2023, në të cilën Berisha u ka bërë thirrje secilit prej tyre që të mbështesin kandidatin fitues të garës së primareve në betejën përballë Erion Veliajt.

Related posts

NATO mbështet Shqipërinë në proceset e prokurimit të Forcave të Armatosura

D V

Përplasen PD dhe LSI: Bardhi tregon pse dështoi koalicioni. Kryemadhi: Mashtrim, i shërben Ramës

N E

Tre milionë numra telefoni të shqiptarëve për shitje online/ Reagon Komisioneri për të Drejtën e Informimit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More