Agjencia Zhurnal.mk.

Berisha tregon pse Basha e mbylli gojën dje në Parlament

Ish-kryeministri,  Sali Berisha komentoi votimin e Ligjit për parandalimin e pastrimit të parave, ditën e djeshme, në seancën plenare në Kuvendin e Shqipërisë.

 

Berisha u shpreh se në vend që ai ligj të shoqërohej me dhjetëra amendamente, Basha e detyroi grupin e tij që të votonin.

Ai shton se Basha u detyrua të mbyllte gojën sepse kryeministri Edi Rama, sipas tij, do t’i kujtonte dosjen Muzin.

“Dje u votua me 110 vota kontrata për vaksinën. Një kontratë e kritikuar nga mediat botërore specifikisht për Shqipërinë. Më interesant ishte ligji i dytë, ose ligji Toyota Yaris ose dosja Muzin, ligji i larjes së parave. Në vend që ai ligj të shoqërohej me dhjetëra amendamente peng kryetari detyroi grupin të votojë për ligjin. Ai u akuzua nga prokuroria shqiptare për larje parash në dosjen Muzin”.

“Shkoi në Gjykatë të Apelit ndërhyri me forcë Rama dhe e mbylli. Një mbyllje turpi se dosja e tij nuk u dërgua në Gjykatë të Lartë. Dosja u varros në Apel duke shkelur ligjet e vendit. Dje kryetari e qepi gojën se Rama do i rikujtonte përsëri Nik Muzinin. Edhe këtu dua t’i them zotërisë së tij dosjen e ke mbyll duke lënë veten peng. Të garantoj se në Shqipëri dhe SHBA do përballesh me ligjin dhe rreptësinë e tij më të madhe, je i pashpresë”, tha Berisha. /tch/

Related posts

Statuja e Skënderbeut sot vendoset në parkun qendror të Budapestit

N E

Çifti gjerman Wagner rrëfen pushimet me pamjet përrallore në veriun e Shqipërisë

D V

Nis bashkëpunimi mes Policisë së Shqipërisë dhe Kosovës për sezonin veror

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More