Agjencia Zhurnal.mk.

Berisha përballë SHBA, Fatbardh Kadilli: PD nuk mund të futet në izolim, qoftë edhe për një lider historik

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka përsëritur disa herë që mandatin e deputetit ia kanë dhënë qytetarët dhe se më 10 shtator do të jetë prezent në Parlament. Por si duhet të veprojë kreu i Partisë Demokratike përballë qëndrimit të mbajtur qartë nga SHBA rreth prezencës së Berishës në PD?

 

Fatbardh Kadilli, në një bisedë me Juli Xhokaxhi në “Abc Live”, duke komentuar qëndrimet e SHBA-ve thotë se ai ishte një vendim politik nga DASH dhe duhej të kishte një përgjigje politike nga Berisha ose vetë PD.

“PD nuk mund të futet në izolim nga SHBA, qoftë edhe për një lider historik. Opozita është aktualisht e çalë, demokratët janë të ndjeshëm ndaj raporteve me SHBA. Kali ynë i betejës është lufta ndaj krimit dhe korrupsionit.”/abcnews

Related posts

PS dërgon në KQZ dokumentet për regjistrim në zgjedhjet e pjesshme vendore për gjashtë bashki të vendit

Z.H

Shqipëri, krijohet Bordi Kombëtar i Administrimit të Karburantit

Z.H

Shqipëria turistike në edicionin 2022 të britanikes “Bradt Guides”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More