Agjencia Zhurnal.mk.

Berisha dhe Meta krahë njëri-tjetrit në protestën kundër Qeverisë Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe kreu i PL-së, Ilir Meta drejtojne protesten e opozites para Kryeministrise.

 

Dy lideret e partive më të mëdha opozitare në Shqipëri qëndrojnë krah njëri-tjetrit në krye të qytetarëve që janë mbledhur për të protestuar kundër qeverisë së kryeministrit Rama.

Pak ditë më parë Berisha dhe Meta firmosen marreveshjen e bashkëpunimit për zgjedhjet lokale të vitit 2023.

Kjo është hera e dytë që opozita zhvillon një protestë kombëtare gjatë këtij viti kundër qeverisë, pas asaj të mbajtur më 7 korrik.

Related posts

Sherr masiv në Vlorë, përfundojnë në spital 3 të rinj

Xh M

KLP vendos sot për fatin e prokurorit Maksim Sota

N E

Kuvendi i Shqipërisë voton sot ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e afateve të Vettingut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More