Agjencia Zhurnal.mk.

Berbok nesër në Shkup

Berlin, 22 mars – Ministrja e Punëve të Jashtme e Gjermanisë nesër do të qëndrojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut.

Berbok në Shkup do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski, me shefin e diplomacisë, Bujar Osmanin, si dhe me përfaqësues të tjerë të qeverisë, opozitës dhe parlamentit.

Ministria gjermane e Punëve të Jashtme kumtoi se fokusi kryesor në bisedime do të jetë inkuadrimi i vendit në BE, ndërsa posaçërisht nevoja për ndryshime kushtetuese si hap i domosdoshëm drejt Unionit.

Pas vizitës në Shkup, Analena Berbok të premten do të udhëtojë drejt Gjeorgjisë. 

Related posts

Nevzat Bejta nga Grupi i Zjarrit: Nuk përjashtohet mundësia e bashkëpunimit

Redaksia

Visar Ganiu: Bujar, ti me shok po bëni anarki duke shkelur statutin e BDI-së!

Redaksia

Bullizmi në shkolla, fenomen shqetësues

Redaksia