Agjencia Zhurnal.mk.

Bellingham rrezikon të humbasë ndeshjen e rëndësishme në Ligën e Kampionëve

Nuk ka dyshim se Jude Bellingham ka qenë njeriu kryesor i Real Madridit këtë sezon, duke dhuruar paraqitje të shkëlqyera me gola dhe asistime.

20-vjeçari ka 16 gola që kur erdhi nga Borussia Dortmund, edhe pse ai nuk ishte në gjendje ta shtonte këtë shifër të martën pasi Los Blancos përfunduan sezonin e tyre në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve me një fitore 3-2 ndaj Union Berlin.

Megjithatë, ai mori një karton të verdhë – që është i dyti i tij në këtë sezon në këtë garë, pasi kishte grumbulluar edhe një në fitoren ndaj Napolit në tetor.

Sipas gazetës spanjolle Marca, kjo do të thotë se mesfushori anglez është një ndëshkim tjetër larg një pezullimi.

Bellingham do të shkojë në fazën e 1/8-tës të Real Madridit me kërcënimin e pezullimit që i varet mbi kokë. Nëse ai merr një karton të verdhë në ndeshjen e parë, ai do të humbiste ndeshjen e dytë.

E njëjta gjë do të zbatohej edhe në çerekfinale, pasi kartonët e verdhë nuk fshihen në Ligën e Kampionëve deri në fazën gjysmëfinale.

Do të thotë që Bellingham do të duhet të jetë në sjelljen e tij më të mirë në ndeshjet e ardhshme të Real Madridit në Ligën e Kampionëve.

Ata nuk mund të përballojnë të qëndrojnë pa të për asnjë nga këto ndeshje të rëndësishme, megjithëse goditja do të zbutej pasi Vinicius Junior është në linjë për t’u rikthyer nga lëndimi. 

Related posts

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

D V

Liga Premier ia heq gjysmën e dënimit Evertonit, ndryshon tabela në Angli

D V

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy