Agjencia Zhurnal.mk.

Bellerin bën presion për t’u bashkuar me Interin

Mbrojtësi i krahut të djathtë i Arsenalit, Hector Bellerin po bën presion për t’u bashkuar me Interin këtë verë.

 

Interi është i interesuar të gjej një profil të konfirmuar për të zëvendësuar Achraf Hakimin, i cili u transferua para disa ditësh te Paris Saint-Germain.

Njëri nga emrat më të përfolur për ta pasuar Hakimin është spanjolli i Arsenalit, Bellerin.

Sipas Calciomercato.com, 26-vjeçari thuhet se dëshiron të largohet nga Emirates pasi ka kaluar dhjetë vjet në Londër pas kalimit të tij nga Barcelona më 2011.

Interi besohet se është i etur për të siguruar shërbimet e spanjollit, ndërsa edhe Bellerin është gati të bëjë lëvizjen në Itali pasi PSG përfundoi interesin e tyre për të nënshkruar atë për shkak të arritjes së Hakimit.

Arsenali do të ishte i lumtur të huazonte Bellerin te Interi, por vetëm nëse skuadra e Simone Inzaghi bie dakord për një detyrim blerje prej 20 milionë euro vitin e ardhshëm. 

Related posts

Tre gazetarë me Covid 19

Z H

Formacionet bazë: Besiktasi dhe Dortmundi luajnë për pikë maksimale

D V

Zyrtare: Arbër Prekazi i bashkohet Gjilanit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More