Agjencia Zhurnal.mk.

Bekteshi nesër në Sofje

Shkup, 30 tetor – Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, të hënën (31 tetor 2022) në Sofje, Republika e Bullgarisë, do të marrë pjesë në nënshkrimin e Marrëveshjes për Kyçjen Ndërsistemore për furnizimin dhe shpërndarjen e gazit në pikën e Interkonjeksionit Qystendil-Zhidilovë.

 

Në nënshkrimin e marrëveshjes, përveç ministrit, do të marrin pjesë edhe drejtori ekzekutiv i Burimeve Nacionale Energjetike SHA Shkup, Bajram Rexhepi dhe drejtori ekzekutiv i GA-MA, Aleksandar Arsiq.

Marrëveshja do të nënshkruhet nga GA-MA AD dhe Bulgartransgaz EAD.

Related posts

Trençovska: Për masat e punësimit vitin e kaluar janë realizuar një miliardë e 495 milionë denarë

Z.H

Në Gostivar deri në orën 9 jehona në votime 2.19, në Vrapçishtë 1.58, në Mavrovë dhe Rostushë 3,43 për qind

D V

Osmani i përgjigjet Mickoskit: Për gjuhën maqedonase kam luftuar njëjtë si për gjuhën shqipe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More