Agjencia Zhurnal.mk.

Bekteshi: Jemi të përkushtuar në planet për arritjen e diversifikimit dhe pavarësisë së energjisë në sektorin e energjisë

Shkup, 3 qershor – Mbështesim plotësisht qasjet gjeostrategjike për pavarësinë energjetike dhe sigurinë në të gjithë rajonin. Nën udhëheqjen dhe bashkëpunimin e ngushtë me partnerin tonë strategjik SHBA, jemi të përkushtuar në planet për arritjen e diversifikimit dhe pavarësisë së energjisë në sektorin e energjisë”, tha ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, i cili në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u takua me personalitete të shquara në Shtëpinë e Bardhë dhe në Departamentin e Shtetit. 

Në takimet, siç bëri të ditur Ministria e Ekonomisë, një ndër temat më të rëndësishme dhe me theks të veçantë ka qenë siguria energjetike në rajon.

“SHBA-ja dhe Maqedonia e Veriut theksojnë përkushtimin e tyre për forcimin e partneritetit në tranzicionin dhe prodhimin e burimeve të rinovueshme të energjisë”, ka shkruar Bekteshi në profilin e tij në Fejsbuk.

Related posts

Ahmeti takon ambasadoren amerikane Bërns: Ndajmë të njejtat prioritete me administratën amerikane

R Zh

Gërkovska-Fratini: Bashkëpunimi mes dy vendeve do thellohet edhe në pjesën e qeverisjes së mirë dhe politikave antikorruptuese

Xh M

Edhe një shtetase e Maqedonisë ka marë lëndime pas shpërthimi në Taksim të Stambollit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More