Agjencia Zhurnal.mk.

Bekteshi: Do të kufizojmë çmimet e produkteve bazë

Shkup, 3 Tetor – Kreshnik Bekteshi në Klan Debat dha lajmin e mirë se nesër pritet takimi me disa nga kompanitë e prodhimit të produkteve bazë ku priten të përfitojnë nga subvencionet e qeverisë.

”Eksluzivisht për emisionin tuaj përveq se vendosjes të shkollave fillore dhe të mesme edhe kompanitë e strategjisë së veçantë të prodhimeve të produkteve bazë do të përfitojnë subvencione nga ana e qeverisë, çmime që do kalkulohen nga prodhimi final, nesër kam takime pothuajse me gjitha këto kompani dhe më së voni deri në fund të javës do fillojmë, ata do duhet të na sigurojnë që ti ulin prodhimin e produkteve bazë pra jam i sigurtë që do arrihet marrëveshja” – tha Kreshnik Bekteshi.

Related posts

Kosova luan në shtëpi ndaj Ukrainës, këta janë lojtarët e ftuar nga përzgjedhësi Arben Simitçiu

Redaksia

Kopp: Çështja e Kushtetutës nuk duhet të përdoret si justifikim për të mos zbatuar reformat

Xh M

Institucionet të gatshme për sezonën dimërore?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More