Agjencia Zhurnal.mk.

Bekim Maliqi vazhdon rritjen në futbollin kosovar, po shkëlqen me paraqitjet tek skuadra e Onix

Bekim Maliqi, talenti që po vazhdon rritjen e madhe në futbollin kosovar. Maliqi luan si mbrojtës i krahut të djathtë, teksa tani mbron ngjyrat e klubit të Onixut dhe po shijon sukseset e përbashkëta me skuadrën e tij.

Ai ka qenë pjesë e klubit të Llapit dhe Besës, por tashmë duket se ka gjetur formën maksimale.

Maliq ka shkëlqyer me 6 asistime dhe 1 gola brenda edicionit vjeshtor të Ligës së Parë dhe është tashmë nën objektivin e skuadrave të ndryshme të futbollit kosovar.

“Jam shumë i lumtur për formën time të mirë që kam arritur tek skuadra e Onixit. Kam punuar shumë ndër vite dhe tentojë gjithmonë të bëjë më të mirën time kudo që jam. Synimet e mija rriten çdo ditë dhe natyrisht që synojë të jem lartë e më lartë”, tha Maliqi për ‘GazetaBlic Sport’.

Paraqitje të mira Maliqi kishte edhe sa ishte pjesë e Besës edicionin e kaluar, ku ishte në mesin e futbollistëve më të mirë.

Related posts

ASh: Të rriten edhe pagat tjera! Të sigurohet ndihmë edhe për punëdhënësit

Z.H

Është rinovuar ndërtesa e “Drejtorisë së gjashtë” në MPB, janë blerë edhe uniforma të reja

Z.H

Qeveria e Maqedonisë me mendim pozitiv për gjuhën shqipe në uniformat e policisë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More