Agjencia Zhurnal.mk.

Bekim Isufi tregon si e mposhti Prishtinën

Portokallinjët e fituan ndeshjen në kryeqytet ndaj Prishtinës me një gol të jashtëzakonshëm nga Ermal Krasniqi, në minutën e 51′ dhe vlen të përmendet se nga minuta e 74′ ekipi therandas ka luajtur me një lojtar me pak, ku u ndëshkua me të kuq Kushtrim Gashi.

“Si ne ashtu edhe Prishtina dëshironim me pak gabime. Por në këto ndeshje një gabim mund të sjellë avantazhin ose te disavazhtazhin.

Ne këtë ndeshje ne ishim me të durushë, ndaj Prishtinës e dijmë që nuk duhet spektakli, por të fitohet ndeshja ashtu edhe siç e bëmë ne.

Këta djemtë treguan që edhe me një lojtarë më pak mund të ia dalim, treguan karakter. Mbuluam hapësirat dhe ia dolëm”, tha Isufi

Related posts

Gjykata Kushtetuese do të shqyrtojë katër nisma

Z.H

FC Prishtina mban Kuvendin Zgjedhor më 26 qershor

Redaksia

Pronari i “Besa Trans”: Pse nuk isha në atë autobus, të vdisja edhe unë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More