Agjencia Zhurnal.mk.

Bekim Isufi: Ballkani dy vitet e kaluara ka qenë kampion moral, ky grup i lojtarëve është i pjekur dhe ka mësuar prej gabimeve

Trajneri i njohur kosovar është shprehur i kënaqur me gjendjen të cilën e ka gjetur klubin, si për kah organizimi ashtu edhe nga ana e lojtarëve, shkruan Gazeta Olle.

Tutje ai theksoi se ky grup i lojtarëve të Ballkanit është i gatshëm, është i pjekur, kanë mësuar prej gabimeve.

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë dhe bar

“Ky grup i lojtarëve ka treguar edhe dy vitet e kaluara se kanë qenë kampionë moral të Superligës së Kosovës, ndoshta disa faktorë apo edhe përvoja ka bërë që mos të arrihet, apo edhe detale e vogla, por mendoj se ky grup i lojtarëve është i gatshëm, është i pjekur, kanë mësuar prej gabimeve dhe do të mundohemi që gjatë rrugës sa më pak të bëjmë gabime dhe të shohim prej ndeshjes në ndeshje, prej ditës në ditë në stërvitje, dhe prej ndeshjes në ndeshje në kampionat. Mendoj se do të shikojmë edhe çka na duhet dhe cilat janë pëforcimet që të kompletohet dhe të jemi sa më të qetë në fillim të kampionatit”, tha Isufi.

Intervista e plotë e Bekim Isufit për faqen zyrtare të Ballkanit:

 

/Gazeta Olle/ 

Related posts

LSDM: Mickoski më mirë të tërhiqet nga këto politika destruktive, e mori mesazhin nga qytetarët

Z.H

Sot vazhdon gjykimi për rastet “Parcelat në Vodno”

N E

Snopçe: Nuk e mbështesim interpelancën kundër Xhaferit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More