Agjencia Zhurnal.mk.

Bekaj rezulton pozitivë me COVID-19, humb ndeshjen ndaj Greqisë

Lajmin e ka dhënë pasditen e sotme menaxheri i përfaqësueses së Kosovës, Bajram Shala, i cili zbulon se portieri ka rezultuar pozitiv në testet e kryera paraditen e sotme, sipas protokollit të miratuar nga UEFA e FIFA.

Gardiani që vesh fanellën e Tiranës në Kategorinë Superiore, është në gjendje të mirë shëndetësore, por është vendosur menjëherë në izolim dhe nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Challandes për ndeshjen me Greqinë.

Shpresat te Kosova janë që Bekaj të dalë negativ në tamponin e radhës, në mënyrë që të mund të grumbullohet për sfidën ndaj Spanjës më 8 shtator, megjithatë edhe kjo duket thuajse e pamundur katër ditë para ndeshjes.

/Gazeta Olle/

Related posts

FC Drita njofton se ka mbyllur bashkëpunimin me mesfushorin e njohur

Redaksia

Forum rajonal: Gjyqësia e pavarur dhe e paanshme është themel i qeverisjes demokratike

Z.H

Vaksinimi “i detyrueshëm” do të vlejë edhe për punonjësit në arsim

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More