Agjencia Zhurnal.mk.

Begolli zbulon sa transferime i duhen Lirisë për të pretenduar Superligën

Kryetrajneri i Lirisë, Granit Begolli të dielen ishte i ftuar në emisionin “Ekipi A”.

Begolli në dhjetor u emërua trajner i skuadrës prizrenase, ndërsa tashmë po përgatit ekipin e tij për stinorin vjeshtor.

Liria gjendet në vendin e gjashtë të Grupit A në Ligën e Parë, me 19 pikë të tubuara, vetëm tri më pak se vendi i dytë, në të cilin gjendet Trepça.

Begolli thekson se për të arritur në Play-Off dhe për të pretenduar Superligën i duhen së paku 5-6 transferime.

“Objektivi kryesor është që Liria të konsolidohet dhe të ketë një skuadër të fortë që të pretendojë Superligën. Minimalisht na duhet edhe pesë ose gjashtë futbollistë, për shkak se kemi një numër të madh të lojtarëve që janë largu”, tha Begolli.

Ai gjithashtu theksoi se skuadrën e tij e pret punë e madhe dhe nuk i lejohet të gabojnë në qoftë se duan të arrijnë synimin e tyre, e që është sigurimi i Play-Offit. /Gazeta Olle/

Related posts

Mbretëria e Norvegjisë dhuron 76 automjete për Armatën e Maqedonisë së Veriut

D V

Ministrja Kostadinovska-Stojçevska për vizitë në Teatrin Turk

D V

Rezultatet fillestare të KSHZ-së: Gordana Siljanovska Davkova 362,682 (40,08%), Stevo Pendarovski 180,306 (19,93%)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky