Agjencia Zhurnal.mk.

Begolli ‘godet’ Prishtinën: Veç në Kosovë kam parë që një klubi i largohen disa lojtarë pa përfunduar gjysmë sezoni

Trajneri Granit Begolli i ftuar në emisionin ‘EKIPI A’ në ATV, ka kritikuar ashpër klubet e Kosovës për mungesë profesionalizmi.

Begolli ka deklaruar që vetëm në Kosovë ndodhë që një klubit i largohen disa lojtarë ende pa përfunduar gjysma e sezonit.

“Te ne klubet janë shumë jo profesionale, Prishtinës i larguan disa lojtar ende pa përfunduar sezoni. Po kjo veç te na ndodhë. Askund nuk ka kështu”, tha Begolli.

Prishtina ka dëshpëruar në gjysmën e parë të sezonit 2021/22 duke përfunduar në pozitën e pestë me 24 pikë nga 18 ndeshje të zhvilluara.

Related posts

Ilir Daja vetëm trajneri i 12-të që do të defilojë në BKT Superligë këtë sezon –Sermaxhaj dhe Dajaku japin mendimet ndryshimet e rralla të trajnerëve

Redaksia

A do të marin fund shtrenjtimet, apo golgota do të vazhdojë pa fund?

I Z

Çfarë i rrezikon shqiptarët?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More