Agjencia Zhurnal.mk.

Bebe Rexha po sjell këngë me Snoop Dogg: Ende s’mund ta besoj këtë

Më 28 prill, artistja shqiptare me famë globale Bebe Rexha, do të publikojë albumin e saj më të ri me titull “Bebe”.

Ky njëherësh është albumi i tretë në karrierën e saj, pas dy albumeve të mëparshme “Better Mistakes” (2021) dhe “Expectations” (2018) të cilët kanë pasur shumë sukses.

Pjesë e albumit “Bebe” janë tri bashkëpunime, njëri super hiti “I’m Good (Blue)” me David Guettan i cili u publikua vitin e kaluar, një tjetër me ikonën e muzikës’ country’, Dolly Parton dhe i treti me reperin e famshëm amerikan, Snoop Dogg.

Koopertina e albumit “Bebe” nga Bebe Rexha (Foto: Bebe Rexha/Instagram)

“Satellite” do të quhet bashkëpunimi me këtë të fundit, i cili do të publikohet më datë 20 prill.

Këtë e ka bërë të ditur vet artistja me origjinë shqiptare përmes postimeve në rrjetet sociale.

Në një video të publikuar në TikTok ku shihet bashkë me reperin, ajo madje shkruan se as nuk i besohet që do të publikojë një këngë me Snoop Dogg.

Deri më tani, Bebe Rexha ka publikuar tri këngë nga ky album: “Call On Me”, “Heart Wants What It Wants” dhe “I’m Good (Blue)”. 

Lista e këngëve të albumit “Bebe” nga Bebe Rexha (Foto: Bebe Rexha/Instagram)

Related posts

Artistja Billie Eilish flet për orientimin e saj seksual: Si e kuptova që pëlqeja vajzat

D V

Është zbuluar e dashura e Jude Bellingham, modelja holandeze tashmë jeton në Madrid

D V

Dua Lipa merr vëmendje me pallton e saj të gjatë dhe me prerje të çuditshme në rrugët e New Yorkut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky