Agjencia Zhurnal.mk.

Bebe Rexha: Hani çfarë të dëshironi, por kini parasysh që ushqimi është ose ilaç ose shkaktar i sëmundjes

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është herë pas here mjaft aktive në rrjetet sociale.

Teksa po shijon pushimet në ishujt Turks dhe Caicos, 32-vjeçarja po gjen kohë që të postojë në rrjetet sociale statuse të ndryshme për fansat e saj.

Së fundmi, ajo ua dedikoi atyre një status në rrjetin social Twitter, ku i inkurajonte që të bënin gjërat që dëshirojnë në jetë, por gjithmonë me masë të caktuar.

“Pini ujë. Lani dhëmbët. Mos e krahasoni veten me të tjerët. Kujdesuni për biznesin tuaj. Hani çfarë të doni, por mbani mend se ushqimi mund të jetë ose ilaç ose shkaktar i sëmundjes. Dëgjoni muzikë që ju bën të ndiheni mirë ose të ndjeni gjithçka. Jini të mirë me veten”, ka shkruar Rexha në statusin e saj.

Këngëtarja me origjinë shqiptare përndryshe është e njohur si një avokate e shëndetit mendor, e cila gjithmonë ka ngritur zërin për stigmën që i rrethon njerëzit me sëmundje mendore.

Foto: Bebe Rexha/Instagram

Ajo edhe vet ka pranuar se vuan nga çrregullimi bipolar, teksa albumi i saj i dytë në karrierë “Better Mistakes”, është një dedikim për shëndetin e saj mendor.

Njëra prej këngëve më hit të saj në karrierë, “I’m a mess” është gjithashtu një këngë personaliteti për këngëtaren e famshme. 

Related posts

Aktorja e njohur turke ndahet nga i dashuri i dytë brenda një viti

Lea Muslija

Presidentja Osmani citon Dafina Zeqirin në intervistën e saj më të fundit

D V

Tatuazhet e shumta në trup, Dafina Zeqiri: Mua më pëlqejnë por nuk besoj se do t’i lejojë fëmijët e mi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More