Agjencia Zhurnal.mk.

BE dritë jeshile pasaportës dixhitale të vaksinimit

Bashkimi e Evropian ka vendosur të hapë kufijtë për lëvizje brenda rajonit. Ambasadorët e 27 vendeve i kanë dhënë dritën jeshile planit të koordinimit duke njohur vaksinimin e popullsisë të secilit prej shteteve.

 

Zëdhënësi i Komisionit Evropian në deklaratën për mediat bën të ditur se nisma ka ardhur pas thirrjeve të liderëve të BE.

Në këtë mënyrë të gjithë ata që kanë një pasaportë të një prej vendeve të BE dhe që ka marrë pasaportën dixhitale të vaksinimit mund të lëvizë pa kufizime.

Related posts

Popullsia e botës, gati 8 miliardë

Xh M

Fillon ceremonia përkujtimore për 11 shtatorin – Biden, Clinton dhe Obama nderojnë viktimat në New York

D V

Përkeqësohet gjendja e opozitarit të burgosur rus, Alexei Navalny

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More