Agjencia Zhurnal.mk.

BDl Gostivar pranon humbjen: Respektojmë vullnetin e popullit

Gostivar, 17 tetor – Kryetari i degës së BDI-së në Gostivar, Bashkim Hasani në konferencë për shtyp tha se zgjedhjet janë pjesë e demokracisë dhe se ata si degë duhet të respektojnë vullnetin e qytetarëve.

 

“Qytetarët vendosën që kundërkandidatit t’i japin epërsi në rreth të parë. Ende nuk i kemi përpunuar të gjitha rezultatet në të gjitha vendvotimet dhe nëse ka rreth të dytë ne do ta vazhdojmë garën ashtu siç e nisëm”, tha Hasani.

Edhe Talat Xhaferi vërtetoi deklaratën e Hasanit duke shtuar se në krahasim me vitin 2017 kanë të njëjtin trup votues.

Related posts

Ministri Shaqiri takoi zëvendësdrejtorin e doganave, Muharem Asani

D V

Skender Rexhepi –Zejd e konfirmon lajmin e Zhurnal-it: Nënshkrimi im, jo bashkë me “Levicën”

I Z

Not enough census takers, vaccination not mandatory for them

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More