Agjencia Zhurnal.mk.

Batatina: Unë qysh du e dredhi, unë qysh du e zdredhi Superligën e Kosovës

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka komentuar fitimin e titullit të parë të Ballkanit në Superligën e Kosovës.

Ballkani dhe zyrtarisht është shpallur kampion në BKT Superligën e Kosovës, ndërsa biletën për evrop e kanë siguruar dhe Gjilani, Drita dhe Llapi.

I ftuar në emisioin Dueli Sportiv, trajneri i Llapit ka bërë një deklaratë në stilin e tij, duke ironizuar me titullin që e fitoi skuadra nga Suhareka.

” Unë qysh du e dredhi, qysh du e zdredhi Superligën e Kosovës, trajneri Ilir Daja nuk erdhi nga një skuadër kampione, por nga Partizani i Tiranës ku kishte dështuar, gabuam ne dhe Ballkani u bë kampion ” shtoi trajneri Batatina.

Related posts

Regjistrimi i sapopërfunduar i popullsisë dhe zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Maqedoninë Veriore

D V

Politika e transferimeve në Superligë, Begolli: Nuk ka planprogram, transferohen lojtarë – por s’dihet se çfarë i duhen ata klubeve!

Redaksia

Fjalimi parë: Anija e mbytur pa dalë nga porti

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More