Agjencia Zhurnal.mk.

Batatina tregon padrejtësinë e madhe që i është bërë Llapit në fillim të kampionatit

 

Së fundmi, skuadra nga Podujeva është mposhtur në Suharekë nga ekipi i Ballkanit me rezultatin e pastër, 2-0.

Tahir Batatina ka qenë i ftuar në emisionin “Dueli Sportiv” ku ka treguar për padrejtësinë që i është bërë ekipi të tij.

“Mendoj që Llapit në krahasim me skuadrat tjera i është bërë një padrejtësi e madhe në fillim të kampionatit. Pas marrjes së vendimit nga Federata e Futbollit të Kosovës të gjitha skuadrat do ta ndryshojnë fushën nga bari artificial në bari natyral, ne kemi filluar punimet në stadium sepse kështu ishte vendimi. Kemi filluar kampionatin dhe kemi dalë nga shtëpia jonë për shkak se punimet në “Zahir Pajaziti” janë duke vazhduar. Nuk është e lehtë që ndeshjet t’i luash mysafir”, ka thënë Batatina në emision.

Llapi pas pesë xhirove pozicionohet në vendin e fundit në klasifikim me vetëm dy pikë të mbledhura.

Related posts

Qeveria do të vendosë për një procedurë së posaçme për instalimin e elektrocentraleve fotovoltaike

Z.H

Me rastin e Ditës Botërore të Refugjatëve në Shkup u mbajt xhiro me biçikleta

Xh M

Digjet objekti në Tetovë ku qëndronin të pastrehët

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More