Agjencia Zhurnal.mk.

Batatina: Jemi skuadër me mentalitet fitues, nuk dimë se çka është dorëzimi

Batatina përmes këtij statusi ka ngritur lartë punën e ekipit dhe arritjet, duke shprehur se ka krijuar një grup unik dhe lojë unike, shkruan Gazeta Olle.

“Jemi një skuadër me mentalitet fitues, asnjëherë nuk dimë se çka është dorëzimi dhe lufta për trofe na bën të besojm shumë. Na është nevojitur kohë dhe punë për të bërë një skuadër me mentalitet fitues si në kushte të vështira, si tash në kushte moderne.
Ne kemi krijuar një grup unik, një lojë unike dhe një dashuri tek shumë adhurues të futbollit për lojën e bukur dhe të kënaqshme”, ka shkruar kryetrajneri i Llapit.

Bardhekatrit në edicionin e ri gjenden në pozitën e gjashtë në tabelë, ku kanë mbledhur 15 pikë në 12 xhiro.

Kujtojmë se Llapi ishte fitues i Kupë dhe Superkupës së Kosovës në edicionin e fundit. /Gazeta Olle/

Related posts

Rivaksinohen mbi 272 mijë njerëz, nesër fillon imunizimi i fëmijëve të paraqitur

Z.H

Rritje lineare e pagave edhe në komunën e Aerodromit

Xh M

Lajm fantastik për skuadrën e Ligës së Parë, do të bëhet me stadium modern në vitin 2023

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More