Agjencia Zhurnal.mk.

Bastisje në Veleshtë, arrestohet një person për armë mbajtje

Në 18.10.2023 rreth orës 15:30 në Veleshtë, nga rajoni i Strugës, zyrtarët e policisë nga stacioni i policor Strugës e kanë privuar nga liria A.I.(36) nga fshati Veleshtë.

“Gjatë bastisjes në shtëpijn e tij dhe në automjetin e tij “Mercedes” me regjistrim të strugës, e kryer me urdhër të gjykatës është gjetur dhe i janë marr një pishtoll me kalibër 6.35 mm prodhim i Çekisë, me pesë me një kornizë me pesë plumba të kalibrit 6,35 mm dhe 33 plumba të kalibrit 9 mm” thonë nga MPB.

I arrestuari u ndalua në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të mirren masat e duhura, thuhet nga njoftimi i MPB-së.

Related posts

Lirohet nga burgu i dyshuari për vrasjet në “Shisha Bar”

Xh M

SPB-Veles: Foshnja që vdiq, është dërguar pa shenja jete në Qendrën për Ndihmë Urgjente në Negotinë

D V

Në zjarrin në Rogle të komunës së Zhelinës humb jetën një 78 vjeçar

D V