Agjencia Zhurnal.mk.

Bastisje në Shkup, gjenden pushkë dhe municion

Policia mbrëmë në orën 20:30 në rrugën “23 Tetori” në Shkup, e ka privuar nga liria M.A. (34) nga Shkupi.
Siç informon sot MPB, gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, të kryer me urdhër gjyqësor, ishin gjetur dhe marrë një pushkë gjuetie – karabinë “Zastava e kuqe”, 53 plumba për revole 357 Magnum dhe 17 plumba për karabinë gjuetie, të cilat i posedonte ilegalisht.

 

Personi ishte mbajtur në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të ngritet padi adekuate.

Претрес во Скопје, пронајдени пушка и муниција На 15.11.2022 во 20.30 часот на ул.„23-ти Октомври“ во Скопје,…

Posted by Министерство за внатрешни работи / Мinistria e Punëve të Brendshme on Wednesday, November 16, 2022

Related posts

Një viktimë në aksidentin në rrugën lokale në Manastir

Z.H

Procedurë hetimore ndaj 31 vjeçarit, lëndoi fizikisht nënën e tij

Xh M

Dyshon se i është ndryshuar kontrata te noteri, Policia heton rastin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More