Agjencia Zhurnal.mk.

Bastisje në Luboten të Shkupit, gjendet 1 ton duhan (foto)

Shkup, 19 nëntor – Dje rreth orës 18:50 në fshatin Luboten policia ka kryer bastisje në shtëpinë e 31 vjeçarit A.Q, informon Zhurnal.

 

Sipas njoftimit të policisë, në një aksion me drejtorinë e Doganave, gjatë kontrollit të një veture “Audi A4 karavan” e drejtuar nga A.Q dhe gjatë bastisjes në shtëpinë e tij në Luboten, janë gjetur rreth 750 paketime me duhan të grirë, me peshë rreth 224 kilogramë, si dhe 865 kilogram duhan në fleta, maqinë për prodhim të duhanit të grirë, sasi më të madhe të ambalazhave për paketim të duhanit me mbishkrime të ndryshme nga lloje të ndryshme të duhanit, peshore, pajisje si dhe kuti të kartonit për paketimin e tyre.

Gjërat e gjetura janë marë dhe janë dorëzuar për ekspertizë, ndërsa kundër A.Q do të ngritet padi adekaute penale.//Zhurnal.mk

Приведено лице од скопско, при претрес во нелегална импровизирана работилница запленет над 1 тон тутунНа 18.11.2021 во…

Posted by Министерство за внатрешни работи / Мinistria e Punëve të Brendshme on Friday, November 19, 2021

Related posts

Takim Pendarovski-Shmid: Jemi të gatshëm të japim një kontribut aktiv në promovimin e vlerave të OSBE-së

Z H

Për momentin nuk planifikohet kërkimi i testeve PCR negativ për nxënësit në shkollë

Redaksia

Gaber: I realizuam kërkesat, tani është koha të marrim rezultat korrekt

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More