Agjencia Zhurnal.mk.

Bastisje dhe arrestime në Hasanbeg të Shkupit

Shkup, 6 korrik – Gjatë ditës së djeshme nga ana e sektorit kriminalistik – tregëti e palejuar me drogë, armë dhe materje të rrezikshme, është organizuar një aksion bastisje në Hasanbeg të Shkupit, dhe janë arrestuar tre persona. Bëhet fjalë për 61 vjeçarin A.A, 22 vjeçarin B.A dhe 21 vjeçarin L.A.

 

Gjatë bastisjes në shtëpinë e tyre dhe hapësira tjera, tek A.A i cili atë moment nuk ka qenë në shtëpi, është gjetur marihuanë. Tre personat janë arrestuar ndërsa për një tjetër është lëshuar fletarrest.

Pas kompletimit të dokumentacionit do të ngritet padi adekuate për veprën e kryer penale sipas nenit 215 nga Kodi Penal.//Zhurnal.mk

Related posts

Policia i gjen tetë fletëvotime të fotokopjuara një të dyshuari në Gjakovë

D V

Arrestohet 56 vjeçari nga Tetova pasi tentoi të dhunojë fqinjen

Z H

16 vjeçarja nga Tetova viktima e radhës nga Covid 19

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More