Agjencia Zhurnal.mk.

Bashën e Berishën i quan kufoma politike, Rama i fton demokratët t’i bashkohen për Shqipërinë

Kryeministri i Shqipërisë dhe kreu i socialistëve, Edi Rama ka reaguar, pasi Basha dhe Berisha e kishin akuzuar si bashkëfajtor të krizës në Partinë Demokratike të Shqipërisë.

 

Rama, i cili i ka quajtur kufoma politike Bashën dhe Berishën, u bëri ftesë edhe demokratëve të bashkohen me të.

“Epo pikë e zezë, ai punon për Ramën thotë njëri ai bën punën e Ramës thotë tjetri…

Besomëni, kur i shoh këto dy kufoma politike që luajnë kështjellash në mes të Tiranës dhe fajësojnë njëra-tjetrën se kush është shërbëtori im, më vjen t’u lëshoj demokratëve një kushtrim të megjithëzemërt:

Ejani t’i japim ç’mundemi Shqipërisë, të bashkuar si shqiptarë, si qytetarë, si njerëz!

Lërini në fatet e parashkruara humbësin kronik të selisë blu dhe personazhin pa seli të listës së zezë, të cilët kur i sheh se çfarë marrëzish bëjnë e thonë të kujtojnë, që të dy, fjalët e Xhokerit, “Skam asgjë për të humbur. Asgjë s’më dhemb dot më. Tashmë jeta ime është thjesht një komedi”…

Varuni more teneqet që të dyve këtyre”, ka shkruar Rama. 

Epo pikë e zezë, ai punon për Ramën thotë njëri ai bën punën e Ramës thotë tjetri… Besomëni, kur i shoh këto dy…

Posted by Edi Rama on Saturday, January 8, 2022

Related posts

Sulmi në uzinën e armëve, reagon Presidenti Begaj: Të parandalohet çdo situatë që cënon sigurinë kombëtare

Lea Muslija

Xhaçka uron kryeministren e re britanike: Presim me padurim bashkëpunim dhe partneritet

Xh M

Manastirliu: Pediatria e re në Spitalin Rajonal të Elbasanit drejt përfundimit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More