Agjencia Zhurnal.mk.

Basha sulmon Berishën: S’ka fuqi të mbledh organet, nuk lejoj bunkerizim në PD

Lulzim Basha e la mbrojtjen përmes heshtjes ndaj akuzave të paraardhësit, dhe sulmoi ashpër Sali Berishën, duke e paralajmëruar se firmat e mbledhura për thirrjen e Kuvendit Kombëtar s’kanë pikën e vlerës.

 

Basha për herë të parë shpalosi pikëpamjen e tij duke dhënë motivin e aksionin politik të Sali Berishës përmes Foltores.

Kryetari i PD Basha tha se shumica qeverisë nuk do t’ja dali dot të bllokojë komisionin hetimor parlamentar për Francesko Beketin duke u fshehur pas konfidencialitetit. Gazment Bardhi paralajmëruar dorëzimin të hënën në Gjykatën Kushtetuese të kërkesën për shfuqizimin e vendimit të kuvendit në bllokimin e këtij komisioni.

Related posts

SHBA paralajmëron goditje tjetë ndaj korrupcionit në nivel të lartë në Shqipër dhe rajon: Do t’i përdorim në mënyrë agresive mekanizmat kundër korrupsionit

N E

Gjiknuri: Jemi gati të fitojmë zgjedhjet e pjesshme vendore! Brenda 45 ditësh presidenti duhet të dekretojë zgjedhjet

D V

Asnjë humbje jete dhe 31 raste të reja me coronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More