Agjencia Zhurnal.mk.

Basha: Sot ishte dita e fundit e Berishës në politikë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat pas protestës së zhvilluar sot në selinë e PD nga mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Para komunikimit me gazetarët, Basha ka zhvilluar një tur bashkë me mediat duke treguar dëmtimet brenda selisë së PD-së nga protesta.

Basha tha se ishte paralajmëruar pushtimi i selisë së PD-së me forcë.

Ajo që nisi me pretekstin për një lëvizje demokratizuese, tregoi sot tha Basha, fytyrën e vërtetë.

“Beteja e Sali Berishës nuk bëhet për askënd tjetër pëveç vetes dhe në këtë betejë nuk kursen askënd”, tha kreu i PD-së.

Basha tha se “Berisha ka pasur sot, de fakto ditën e fundit politike në Shqipëri”.

Sipas tij, kjo është një mundësi për demokratët për t’u shkëputur njëherë e mirë nga “trashëgimia e tij e zezë”.

“Vula e kësaj tragjedia do të mbetet 8 janari”, deklaroi kreu i PD-së.

Basha tha se Berisha dhe Rama janë si dy vëllezër siamezë, ku njëri manipulon zgjedhjet dhe tjetri kërkon të përdor PD-në për t’u mbrojtur.

“Po i bën shërbimin më të mirë Edi Ramës, që nuk e ka fshehur kënaqësinë e tij këto kohë”, tha Basha.

Kreu i PD vlerësoi punën e punonjësve të Policisë së Shtetit, por shprehu rezerva për rolin e drejtuesve të policisë. /EuronewsAlbania/

Pamje brenda selisë së PD-së, pas protestës së sotme: Kliko KËTU

Related posts

Policia shqiptare arreston policë e biznesmenë të përfshirë në trafikimin e emigrantëve

Xh M

Fundjava është për plazh! Temperaturat do të rriten deri në 31 gradë, java tjetër do të jetë…

Xh M

Arrestimet në bashkinë e Tiranës, Shabani: Komision hetimor për skandalin dhe për emërimet e drejtorëve në institucion

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy