Agjencia Zhurnal.mk.

Barcelona publikon një video me golat më të bukur të trajnerit të ri Sergi Barjuan

Klubi katalunas, Barcelona konfirmoi gjatë ditës së enjte emërimin e Sergi Barjuanit si trajner të përkohshëm pas shkarkimit të Ronald Koemanit.

 

Koeman u shkarkua gjatë mbrëmjes së mërkurë, ndërsa gjatë ditës së enjte drejtuesit vendosen ta zëvendësojnë me Sergi Barjuan.

Sergi është legjendë e klubit nga Camp Nou dhe ishte duke udhëhequr aktualisht ekipin e Barcelona B.

49-vjeçari ka kaluar thuajse gjithë karrierën me Barcelonën, duke luajtur plot 13 vite, ku nëntë sezone erdhën për ekipin e parë mes viteve 1990-2002.

Legjenda e klubit i cili ka luajtur si mbrojtës i majtë ka zhvilluar 382 ndeshje duke shënuar edhe 11 gola.

Edhe pse golat ishin të paktë me fanellën e Barcelonës, klubi katalunas ka vendosur që ta publikoj një video si mikpritje për emërimin e tij si trajner.

Vlen të theksohet se secili gol nga këta të përzgjedhurit është më i mirë se tjetri.

Related posts

Zyrtare: Sergio Ramos, lojtar i ri i Paris Saint-Germain

Z H

Broja me plis të bardhë deklarohet për golin që i ngjalli shpresat e Shqipërisë

D V

Harry Maguire, mbrojtësi më i shtrenjtë në botë që kërkon finalen e Euro 2020, por dikur një klub nuk pagoi për të as 1.5 milionë euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More