Agjencia Zhurnal.mk.

Barcelona merr lajme pozitive, Alba dhe Lenglet shërohen nga COVID-19

Barcelona ndodhet në një krizë për shkak të mungesës së disa futbollistëve.

 

Klubi nga Katalonia kishte raportuar se një numër i lartë i futbollistëve ishin infektuar me Covid-19.

Pas Clement Lenglet, Balde, Dani Alves e Jordi Alba, klubi spanjoll së fundi kishte njoftuar për infektimin edhe të tre futbollistë të tjerë me Covid.

Bëhej fjalë për lojtarët Ousmane Dembele, Samuel Umtiti dhe Gavi.

Sidoqoftë, Barcelona tani ka marrë lajme pozitive pasi dy prej këtyre emrave janë rikuperuar nga Covid.

Jordi Alba dhe Clement Lenglet janë shëruar nga coronavirusi dhe mund t’i bashkohen tani grupit stërvitor. 

Related posts

Moment i rrallë në futboll: Gjyqtari danez bie në gjunjë dhe kërkon falje për gabimin trashanik që kishte bërë

Redaksia

Nuk mbyllet me kaq për Hysajn: Lazio përfshihet për t’i qetësuar gjakrat e tifozëve

D V

Fatos Beqiraj nuk ndalet, shënon për Malin e Zi ndaj Turqisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More