Agjencia Zhurnal.mk.

Barcelona heq dorë nga Sanches, shkak çmimi i lartë

Barcelona ka shprehur interesim për yllin e Lilles, Renato Sanches, por katalunasit nuk mund ta realizojnë marrëveshjen.

Sancho zhvilloi rol të rëndësishëm te Lille edicionin e kaluar që fituan Ligue 1, derisa vazhdoi me shkëlqimin edhe me Portugalinë në “Euro 2020”.

Forma e mirë e 23-vjeçarit ka fituar vëmendjen e top gjigantëve evropianë, ndër ta edhe Barcelonës.

Sidoqoftë, sipas Le10 Sport, Barcelona nuk mund ta financojë transferimin shkaku i gjendjes financiare.

Katalunasit janë në krizë financiare, sa që nuk kanë arritur t’i regjistrojnë as lojtarët që i kanë transferuar.

Për këtë arsye, Barcelona është tërhequr nga gara për Sanches, derisa Liverpool mbetet favorit për portugezin

Related posts

Lajme të mira te Roma, dy yjet e skuadrës rikthehen nga lëndimet dhe janë gati për Empolin

D V

Real Madrid po e përgatit kontratën e re për Militaon

lina

Meçi i radhës i Floyd Mayweather do të ketë vetëm 20 tifozë të pranishëm, biletat do të kenë çmim marramendës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More