Agjencia Zhurnal.mk.

Barcelona e nervozuar me Spanjën për trajtimin që i bëri Gavit – si mund të evitohej lëndimi i rëndë

Tensioni mes Barcelonës dhe Federatës së Futbollit të Spanjës (RFEF) po rritet pas asaj që duket si një lëndim në fund të sezonit për 19-vjeçarin Gavi.

Ndërsa shpesh ka një shkallë nervozizmi nga klubet për kujdesin fizik për lojtarët e tyre, ky lëndim ka shkaktuar zemërim te Can Barca.

Gavi duket se ka këputur ligamentin e tij të kryqëzuar të përparmë, gjë që ka të ngjarë ta mbajë jashtë për gjashtë deri në tetë muaj, duke e përjashtuar atë nga pjesa tjetër e sezonit për Blaugranasit dhe Kampionatin Evropian për Spanjën.

Sipas Mundo Deportivos, ka një zhgënjim të madh në Barcelonë që de la Fuente ndjeu nevojën për të përdorur Gavin që nga fillimi dy herë radhazi kundër skuadrave që u mposhtën nga Spanja, me La Roja tashmë të kualifikuar për në Euro.

Pavarësisht se mund t’u jepen 4-5 milionë euro si kompensim nga FIFA, ky është pak ngushëllim për Blaugranët, normalisht kaq të dëshpëruar për ndonjë të ardhur shtesë, të vetëdijshëm për faktin se kostoja për sezonin dhe lojtarin e tyre është shumë më e lartë.

Gavi ka luajtur të gjitha ndeshjet këtë sezon, duke filluar nga 23 dhe ka ardhur nga bankina në katër të tjerat, dhe ka munguar dy për shkak të pezullimit, por komentet e de la Fuente për Gavin para ndeshjes vetëm sa do ta irritojnë më shumë Xavi Hernandezin.

Pasqyra është një gjë e mrekullueshme dhe nuk ka asnjë mënyrë që de la Fuente ta dinte se Gavi do të prishej gjithashtu – ai sapo kishte humbur ndeshjen e Barcelonës me Alaves para pushimit ndërkombëtar.

Related posts

Dy shqiptarë marrin frenat e klubit të madh zviceran: Shqiprim Berisha drejtor ekzekutiv derisa Admir Mehmedi si drejtor sportiv

D V

“Ky është qëllimi im personal” – Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

D V

Arnold Gjergjaj shpallet boksier i vitit nga WBF

A.S.