Agjencia Zhurnal.mk.

Barcelona dhe Manchester City gjejnë marrëveshjen për Ferran Torres

Barcelona bën goditjen e madhe në afatin e janarit, pasi Ferran Torres mund të konsiderohet afrimi më i ri i klubit.

 

Edhe pse në vështirësi serioze ekonomike, drejtuesit e klubit blaugrana kanë kënaqur kërkesat e Xavi Hernandez duke mbyllur marrëveshjen me Manchester City për sulmuesin premtues spanjoll.

Marrëveshja është arritur për 55 milionë eurove plus bonuset ndërkohë që 10% e kësaj shifre do të shkojë në arkat e Valencias.

Shifra e mbylljes së operacionit është larg 70 milionë eurove që Man City kërkonin fillimisht për kartonin e Ferran Torres.

Sezonin e shkuar spanjolli 21-vjeçar ishte një lojtar kyç për Citiziens, ndërkohë që gjatë këtij sezoni është aktivizuar pak edhe për shkak të një dëmtimi. 

Related posts

Buffon mbron një tjetër penallti për Parman

D V

Ditë më parë diskutohej se cilin numër do ta merrte Mbappe – Pique tallet me dështimin e Realit për transferimin e francezit

D V

Barcelona duket se nuk e ka ndërmend ta shkarkojë Koemanin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More