Agjencia Zhurnal.mk.

Barca ia mësyn Raphinhas

Barcelona e ka ndërmend të “peshkojë” në Premierligë verën që vjen.

Gjiganti katalunas në fakt ia ka vënë syrin futbollistit të Leeds United, Raphinga.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi spanjoll “Sport”, përcjell “Gazeta Express”.

Trajneri Xavi Hernandez e ka dhënë dritën e gjelbër për këtë lëvizje derisa “Blaugrana” e kanë bërë kontaktin e parë me “Whites” për ta diskutuar këtë transferim eventual.

Raphinha shihet si një zëvendësues ideal i Ousmane Dembeles, i cili mund të largohet nga “Camp Nou” gjatë verës pasi do t’i skadojë kontrata në fund të këtij sezoni.

E nëse mesfushori ofanziv francez vendos të qëndrojë në Spanjë, atëherë mund të dështojë transferimi i mesfushorit ofanziv, Raphinha, i cili po shkëlqen këtë sezon në kampionatin anglez.

Braziliani pëlqehet edhe në Francë nga Paris Saint-Germaini.

Related posts

Thyhet rekordi, vjen debutimi më i ri në historinë e futbollit profesionist me vetëm 13 vjet

D V

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

D V

Pepe nuk ndryshon kurrë, tani një postim në rrjetet sociale rrezikon që të marrë një dënim shembullor

D V