Agjencia Zhurnal.mk.

Banesa përfshihet nga flakët, 82-vjeçarin e zë trau dhe gjen vdekjen

Një banesë është përfshirë nga flakët gjatë natës në Bubullimë të Lushnjës. Si pasojë e flakëve ka humbur jetën një 82-vjeçar i quajtur Koli Koçi.

Shtëpia e tij është shkrumbuar totalisht ndërsa komshinjtë e çiftit të moshuar tregojnë se zjarri ka rënë rreth orës 2 e 30 të mëngjesit të sotëm.

Njëri prej tyre, Artur Derka tregon si luftuan me flakët për të nxjerrë gruan e 82-vjeçarit ndërsa të moshuarin e kishte zënë trau i shtëpisë.

Shefi i zjarrfikësve Lushnjë, Xhezmi Metushi shprehet se kur kanë mbërritur e gjithë ndërtesa ishte në flakën dhe çatia kishte rënë dhe bënë të mundur nxjerrjen e trupit të viktimës sipas Metushit, shkak mendohet të ketë qenë soba e druve me të cilin ngriheshin të moshuarit.

Çifti i të moshuarve jetonte i vetëm pasi nuk kishin fëmijë. Gjendja e tyre ekonomike ishte e rënduar dhe banesa ku jetonin ishte me baltë e kallama.

Related posts

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda: Pse duhet urgjentisht amnistia penale

Xh M

Partia Socialiste tërheq amnistinë nga votimi – Opozita: U dështoi pazari

Xh M

Manastirliu në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja: Tre laboratorë të rinj dhe platformë interaktive për punësimin e studentëve

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy