Agjencia Zhurnal.mk.

Ballkanin e vlerësojnë dy personalitete të larta në Turqi, klubi i falënderon për vlerësimin

Skuadra kosovare ka disa ditë që po qëndron në Turqi, ku tanimë ka zhvilluar edhe dy ndeshje miqësore.

E gjatë qëndrimit në Kayseri, klubi ka krijuar miqësi të ngushtë me skuadrën e këtij qyteti, Kayserispor.

Sot gjatë seancës stërvitore, klubin suharekas e kanë vizituar dy personalitete të larta të këtij qyteti, presidentja e klubit Kayserispor, Berna Gözbaşı dhe kryetari i Komunës, Memduh Büyükkılıç.

Njoftimi i plotë nga klubi:

Të dashur tifozë 

Klubi i Ballkanit kishte sot një vizitë shumë të veçantë në Turqi. Presidentja e klubit të Kayserispor, Berna Gözbaşı dhe kryetari i Komunës së Kayserit Memduh Büyükkılıç kanë vizituar klubin tonë në stadiumin ku po kryejmë stërvitjet.

Vizita e dy figurave të njohura turke, është një vlerësim për klubin tonë dhe gjejmë rastin t’i falënderojmë për pritjen e ngrohtë që i kanë rezervuar klubit tonë.

Faleminderit Berna & Memduh! Teşekkürler Berna & Memduh.

Na priftë e mbara Suharekë 

/Gazeta Olle/

Related posts

Vlerësimet e BE-së për rajonin: Bosnja e Hercegovina i ka punët më keq nga të gjithë

Z.H

Në komunën e Aerodromit dhe të Gazi Babës do të nënshkruhet kodeks për zgjedhje korrekte dhe demokratike

D V

Fon der Lajen: Keni arritur avancim të jashtëzakonshëm, tani BE-ja e ka radhën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More