Agjencia Zhurnal.mk.

Ballkani shënon fitore të thellë në udhëtim te Ferizaj

Ka përfunduar ndeshja e fundit e xhiros së tetë në Albi Mall Superligën e Kosovës, ndërmjet Ferizaj dhe Ballkanit.

Kampionët e Kosovës kanë shënuar fitore të thellë në udhëtim me rezultat 3-0, shkruan Gazeta Olle.

Ishte kjo humbja e parë për ferizajasit në terrenin e tyre në këtë sezon.

Fillimisht, suharekasit realizuan në pjesën e parë nëpërmjet Albion Rrahmanit (42′).

Në pjesën e dytë portokallinjtë realizuan edhe dy gola të tjerë.

Ishte Leotrim Bekteshi ai që dyfishoi epërsinë (68′), teksa “goditjen” përfundimtare Ferizajt ia dha Meriton Korenica (77′). /Gazeta Olle/

Related posts

Musa Xhaferi: Zona 5, do të jetë lokomotiva e fitores së Frontit Europian

Xh M

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Redaksia

Klinika e fëmijëve në Shkup përballet me mungesë infermierësh

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy