Agjencia Zhurnal.mk.

Ballkani apo Prishtina, ku do të transferohet Besart Berisha?

Burime të Insportit pranë yllit shqiptar bëjnë të ditur se Berisha të premten do të udhëtojë për në Kosovë.

Ish-ylli i Kosovës ka dy oferta në tavolinë nga Ballkani dhe Prishtina.

Megjithatë, Prishtina është shumë afër transferimit të Berishës.

Transferimi i tij në skuadrën kampione do të ishte vlerë e shtuar për skuadrën e Zekirija Ramadanit dhe në përgjithësi për Superligën e Kosovës.

Berisha, 36 vjeçar, Verën që shkoi u largua nga futboll australian si golashënuesi më i mirë në histori.

Berisha në Evropë ka luajtur për klube si Hamburg (Gjermani), Burnley (Angli) dhe Rosenberg (Danimarkë).

Po ashtu ka 17 paraqitje për Kombëtaren e Shqipërisë.

Ai ishte transferuar në Australi në vitin 2011 duke u transferuar në skuadrën Brisbane Roar. Me Brisbane ai ka fituar dy tituj kampioni. Për një kohë luajti edhe në Japoni.

Në futbollin australian ai ka lënë gjurmë të mëdha, duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori, duke shënuar 148 gola

Related posts

E konfirmon partia, Fatmir Limani i bashkohet Lëvizjes Besa

D V

Berbok: Propozimi francez për negociata me Shkupin një mundësi që nuk duhet humbur

Xh M

Gjilani triumfon në derbi, Llapi fiton me përmbysje të rezultatit, Ballkani fiton pastër në shtëpi

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More