Agjencia Zhurnal.mk.

Balla nga Roskoveci: Rublat e Rusisë vazhdojnë ta financojnë aleancën e Sali Berishës dhe Ilir Metës

Drejtuesi politik i PS për qarkun e Fierit Taulant Balla, i cili ishte në Roskovec në festën e ullirit u shpreh se qeveria po bën gjithçka për të gjetur tregje të reja si dhe për t’i ardhur në ndihmë bujqësisë e cila ka qenë e mbarë pavarësisht situatës së shkaktuar nga inflacioni i luftës.

 

Përsa i përket protestës së Sali Berishës Balla u shpreh se thirrja e Sali Berishës për protesta nuk është fare për hallet e njerëzve por për hallin e tij personal, hall të cilin nuk ja zgjidh dot askush, as Ilir Meta, as protesta por hall nga rublat ruse.

Related posts

Tensionet në PD/ “Perëndimi” zbarkon sot në seli, takim me Bashën

D V

E reja tha se ishte marrë peng, Ersida dhe Marjusi të lidhur prej muajsh, familjarët nxjerrin bisedat

Xh M

Aksidenti me 46 viktima në Bullgari/ Nis me një minutë heshtje seanca plenare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More