Agjencia Zhurnal.mk.

Balde: Drita është skuadër e madhe, do të japim maksimumin

Për media folën kryetrajneri Ardian Nuhiu dhe futbollisti, Prince Balde, shkruan Gazeta Olle.

Balde tha se si në çdo lojë duhet dhënë maksimumin, pasi DRITA është një skuadër e madhe që kërkon gjithmonë më të mirën.

“Kjo nuk është hera e parë që po luajmë me Prishtinën, do të jetë një ndeshje e vështirë, por ne do të provojmë të bëjmë gjithçka në fushë. Gjithë e dijmë që FC DRITA është skuadër shumë e madhe, sepse çdo futbollist që vjen e luan këtu e din çfarë duhet të bëjë e të jap maksimumin. Edhe unë jam munduar të jap më të mirën time dhe premtoj se do të bëj gjithmonë maksimumin për të marrë rezultatet që DRITA i kërkon dhe i meriton”, ka thëne Balde.

Te Drita janë të gatshëm të gjithë futbollistët, përpos Ilir Blakçorit i cili do të mungojë, cilësitë e së cilit i vlerësoi trajneri Nuhiu.

Ndeshja Prishtina – Drita zhvillohet të dielën, ora 13:30 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

/Gazeta Olle/

Related posts

Përkrah SHBA-ve/ Hap i guximshëm i Osmanit, dënon aktet e Dodikut

Redaksia

Punonjësit e Librave Amë bllokojnë qendrën e Shkupit, nuk u janë plotësuar kërkesat

Z.H

Subvencionimi i energjisë për industrinë, filloi ulja e çmimit të produkteve bazë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More